Dárek pro rolníka  

Rolníci, nebo chcete-li zemědělci, mají povolání staré téměř jako lidstvo samo. Spolu s rozvojem společnosti šel ruku v ruce i vývoj zemědělství, obdělávání půdy a chovu zvířat, a to z jednoho prostého důvodu – lovit bylo velmi složité a nebezpečné, naproti tomu chov a zemědělství přinášelo mnohem jistější výsledek a uživení celé široké rodiny.
Počet produktů: 280
na stránku
Zobrazeno 1 – 36 z 280 položek
Zobrazeno 1 – 36 z 280 položek

Do dnešní doby se zemědělství neuvěřitelným způsobem proměnilo, k dispozici jsou stroje netušených možností a síly, které šetří energie a čas, zároveň ale začínáme poznávat, že masově oraná pole, široké lány bez remízů a využívány půdy do posledního dechu nám budoucnost nezajistí. Leckde se potom postupně vracíme k původním menším políčkům, sázíme hájky a remízky, které nám zajistí nejen zadržování vody v krajině, ale i zázemí pro chráněné a ubývající druhy živočichů. Nic se zkrátka nemá přehánět a u přírody to platí obzvlášť. Rolníci si to vždycky uvědomovali a zkušenosti se předávaly z otce na syna. A nebylo to zkušenosti pramalé, rolníci toho musí vědět opravdu hodně. V češtině už je slovo rolník poněkud archaické, nicméně má malinko odlišný význam od zemědělce – rolník byl dříve spíš sociální status, obecně označoval lidi, kteří pracují na venkově.

Máte rolníka doma? Nebo třeba nějakého kamaráda, který na venkově pracuje? Pak jistě alespoň z doslechu víte, že se jedná o krásnou práci na čerstvém vzduchu, ale také práci velmi namáhavou. Možná i z toho důvodu by stálo za to se zamyslet nad dárkem, kterým dáte najevo, jak si vážíte svého rolníka a jeho pracovního nasazení :)

Dárky pro rolníky a zemědělce

Na rovinu, ti, kteří pracují na venkově, chodí většinu času v montérkách. Pojďme jim ale trochu vyladit styl a dát jim jako dárek třeba super tričko s potiskem! S takovým vtipným a designovým nápisem určitě u svých parťáků zabodují! Anebo ještě lépe. Vyberte z naší nabídky stylovou a pohodlnou měkoučkou mikinu s potiskem pro rolníky! Pro chladnější dny je ideálním kouskem a ocení ji nejen traktorista, ale i jeho široké okolí, které mu ji bude závidět, uvidíte!

Zobrazit