Dárky s vypálenými dřevěnými vzory 

Počet produktů: 126
na stránku
Zobrazeno 1 – 36 z 126 položek
Zobrazeno 1 – 36 z 126 položek

Dříve rytci používali nejrůznější rydla a další nástroje, rytiny pak zdobili třeba i drahými kovy, ale tahle práce je sice velmi krásná, ale také velmi zdlouhavá. A proto se zřejmě člověk zamyslel, jak si práci ulehčit, a byl vynalezen gravírovací stroj. V současné době potkáte dva typy – manuální a automaticky řízené počítače neboli plottery.

Manuální pantografy jsou stroje, které využívají nejrůznějších šablon nebo písma. Jedinou potíží v tomto směru je, že si musíte ručně nebo pomocí plotteru šablonu zhotovit, bez šablony se v tomto případě neobejdete. Oproti tomu plottery jsou počítačově řízené a fréza, která vypracovává konečný vzor, je vedená na základě návrhu, který jste si udělali v počítači. Každý typ má své výhody i nevýhody a konečnému zákazníkovi vlastně může být jedno, na jakém stroji byla jeho zakázka vyrobena, důležitá je kvalita a rychlost, a tu dokážou právě moderní stroje zaručit.

Gravírování všech materiálů

Gravírovat můžete jak kovy, takže třeba i sklo, ale nejčastěji je využíváno gravírování do dřeva. A nemusíte se nijak upejpat! Gravírovací stroje dokážou v současnosti vykouzlit opravdu téměř jakékoli vzory, takže je jen na vás, jaký předmět si necháte vyzdobit a co na něj budeme gravírovat. Jedná se o velmi originální a v současnosti velmi oblíbené dárky. Ať už je to krásné kuchyňské prkénko s rytinou pro babičku, stylová krabička na víno pro vašeho tátu, není výjimkou gravírovaná rukojeť originální deštníku pro maminku, nebo třeba gravírované fotografie novomanželů na památku, fantazii se meze nekladou. Gravírování není už hudbou budoucnosti a můžete jeho krásy využít i vy a potěšit tak svoje blízké velmi originálním způsobem!

Zobrazit