Prasátko na spoření 

Počet produktů: 15
Zobrazeno 1 – 15 z 15 položek
Zobrazeno 1 – 15 z 15 položek

Dlouhá historie pokladniček

Později se přesunuly tyto pokladničky i do domácností běžných lidí. Jedná se většinou o kasičku, ve které je malá štěrbina, úzká mezírka, kudy se dají vhazovat mince, ale nedají se vytáhnout. Člověk tedy musí počkat, až bude kasička plná, a pak ji buď rozbít, nebo otevřít často speciálním mechanismem, který už ale nevrátíte zpátky. Pro spořínky je tohle určitě dobrá věc, ale nikoli pro ty, kteří si chtějí spořit, ale zároveň jsou zvyklí pořád brát nějaké drobné na to, či ono. Do kasičky se jednoduše nedostanete. Pro zvýšení úspornosti jistě dobrý mechanismus, nemyslíte?

Pokladničky v podobě prasátka

Jak už jsme předeslali, pokladničky byly vyráběny v nejrůznějších tvarech a verzích, třeba jako malé truhličky, ale vždy pouze s úzkou mezírkou na vhazování mincí a z levnějších materiálů, aby se nakonec daly rozbít. Postupem času se začaly objevovat i nám tak dobře známé kasičky ve tvaru prasátka. A proč zrovna prase, ptáte se? Důvodů může být několik. Prase se tradičně v rodinách krmilo různými zbytky potravy z domácnosti. A protože i do prasátka se doslova „škudlily“ drobné mince, které zbývaly, původ kasičky může být na světě. Je ale také možné, že je to díky tomu, že se prase stalo symbolem hojnosti, štěstí a prosperity, možná tedy tvar kasičky měl zaručit jejímu majiteli dostatek hmotných prostředků.

Ať už je to, jak chce, kasičky, které známe jako prasátka na spoření, se i dnes těší velké oblibě. A třeba by se daly i využít jako fajn dárek pro vaše kamarády! Vtipný potisk na kasičce zaručí úsměv na tváři i úspěch dárečku s potiskem! A kdo ví, třeba zrovna do téhle kasičky s potiskem z našeho e-shopu ušetříte svůj první milion! :)

Zobrazit