Dědeček 

V dobách, které ještě nejsou tak dávno minulé, nebyly rodiny dnešního typu vůbec obvyklé. Naopak, jednalo se o něco, co bylo velmi výjimečné a hlavně dost nepraktické.
Počet produktů: 14
Zobrazeno 1 – 14 z 14 položek
Zobrazeno 1 – 14 z 14 položek

Stařečkové, stařenky a kmeti

O děti se v rodině staraly tradičně ženy a starší členové rodiny, tedy babičky a dědečkové, v případě soužití několika sourozenců i ostatní „kmeti“. Tito starší v rodině měli hlavní slovo a rozhodovali, nikdo si nedovolil zpochybnit jejich slova, byť s nimi třeba mladší členové někdy nesouhlasili. Úcta k jejich zkuše...

Stařečkové, stařenky a kmeti

O děti se v rodině staraly tradičně ženy a starší členové rodiny, tedy babičky a dědečkové, v případě soužití několika sourozenců i ostatní „kmeti“. Tito starší v rodině měli hlavní slovo a rozhodovali, nikdo si nedovolil zpochybnit jejich slova, byť s nimi třeba mladší členové někdy nesouhlasili. Úcta k jejich zkušenostem vždycky převážila. Jaký kontrast ke dnešní době, že? Žijeme v malých skupinkách, prarodiče vídáme jen zřídka a ještě někdy velmi neochotně, a pokud jsou nemocní a potřebují trochu péče, putují do domovů důchodců nebo domů s pečovatelskou službou, protože my, pracující „na to nemáme čas“. Přitom je to vlastně smutné, protože takový dědeček, to je studnice moudrosti k nezaplacení. Jen si vzpomeňte na pohádkového dědečka! Milý stařík s bílými vlasy a vousy, v současnosti dokonce často v pokročilém důchodovém věku velmi aktivní a sportující gentleman! Někoho takového svým dětem jednoduše nenahradíte, ať se budete snažit, jak chcete!

Dědečkové a vnoučata

Naopak, pokud dědečka máte, snažte se jej zapojit do chodu rodiny! Pro děti je to vítaná vzpruha a nové dobrodružství, zároveň si velmi dobře mohou trénovat komunikaci taky s někým jiným, než se svými rodiči a spolužáky. A takoví dědečkové si jistě zaslouží i nějaký ten dárek, co myslíte? Je pravda, že se výběr dárku nemusí zdát až tak úplně jednoduchý, protože dědeček už určitě dostal za celý život tolik dárků, že by je ani nespočítal. Zkuste to tentokrát ale vzít z trochu jiné strany, a dejte mu jednoduše dárek, který mu dá najevo, jak moc ho máte rádi a jak si ho vážíte! A jak to provést, říkáte? Vyberte třeba hrneček na kávu, pohodlný měkoučký polštářek nebo třeba stylové a originální tričko s potiskem přímo pro dědečky! Vybírat můžete z několika motivů, které rádi natiskneme přesně podle vašeho přání, takže o jedinečný dárek pro dědečka máte postaráno!

Zobrazit