Zahradníky 

Zahradník je někdo, jak už vyplývá z názvu, kdo se zabývá nejen zahradami, ale i pěstováním nejrůznějších rostlin, okrasných kultivarů, zeleniny, ovoce, bylin, péčí o tyto rostliny a také třeba i návrhy zahrad.
Počet produktů: 6
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek
Zobrazeno 1 – 6 z 6 položek

Venkovní povolání

Bezesporu, zahradník pracuje vanou většinu svého času venku. Oproti zemědělcům pracuje většinou na omezené ploše, většinou na zahradách nebo třeba v parcích. Zahradnictví má velmi dlouhou historii, dokonce jsou antropologicky doložené různé skupiny zahradníků už v primitivních společnostech. Ve starověku pak byla zahrada symbolem rajské zahrady a velmi se dbalo na to, aby byla plná rozličných květin, stromů, ptáků a rozmanitého ovoce. V Egyptě se dokonce velmi věnovali aranžování květin, Římané se zase specializovali na pěstování nejrůznějších druhů ovoce a zeleniny.

Ve středověku pak byly běžné bylinné nebo zeleninové zahrady či ovocné sady především v klášterech nebo na dvorech panovníků, v renesanci se ale začalo zahradničení vracet i k obyčejným lidem a vznikaly dokonce botanické zahrady.

Dnes má spoustu lidí zahradu u svého domu a ve svém volném čase se zahradničení věnuje jako svému koníčku. Češi jsou jako zahrádkáři opravdu specialisté, jakmile na jaře začnou první sluneční paprsky probouzet přírodu, zahradnictví většinou nestíhají nápor všech milovníků zahrádek. Vyměňujeme si zkušenosti, dáváme si sazečky a diskutujeme se zahradníky o všech našich problémech – přízemní mrazíky, škůdci, plevele a třeba i udržitelnost naší zahrady či její biotop. Zkrátka, zahradničení je moc pěkné hobby a člověk by ani neřekl, kolik pohybu na čerstvém vzduchu díky tomu vykoná. Patříte i vy mezi oddané zahrádkáře, nebo máte někoho, kdo pracuje jako zahradník? Pak dozajista oceníte náš e-shop s originálními dárky! Specializujeme se na dárky s potiskem, a to třeba právě i na dárky pro zahradníky! Darujte svému zahradníkovi stylové tričko s potiskem, uvidíte, jak moc ho potěšíte! Trička jsou vyráběna z vysoce kvalitní bavlny, nepochybujeme tedy o tom, že se stane velmi oblíbeným kouskem v jeho šatníku! Vybírat můžete z našich motivů nebo si navrhnout svůj vlastní přesně vašemu zahradníkovi na míru, tak nás neváhejte kontaktovat, rádi vám s výběrem pomůžeme!

Zobrazit