Tričko pro fotografa 

Lákavé povolání, že? Voní kreativitou, uměleckým světem a absolutní svobodou. Možná vás ale zklameme, je jen málo fotografů, kteří se mohou živit fotografií, kterou opravdu milují a dělají rádi.
Počet produktů: 11
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek
Zobrazeno 1 – 11 z 11 položek

Úžasný vynález

Vznik fotografie byl vlastně naprosto úžasný vynález. Tzv. camera obscura, neboli promítnutí obrazu, byla známa už v 16. století, ale tehdy ještě nikdo nepřišel na to, jak také obrazit ustálit. S tím přišli vynálezci až v 19. století a jednalo se o převratný objev! Nejprve se jednalo o černobílou fotografii, velmi rychle ale přišla také fotografie barevná. V počátcích museli fotografové nosit s sebou těžké skleněné desky a různé jedovaté chemikálie, což jim ale brzy ulehčil vynález fotografického filmu. Jaký rozdíl oproti dnešním moderním fotoaparátům a digitální fotografii, že?

Fotograf pracuje buď v ateliéru, nebo v plenéru. Dnešní době vládne digitální fotografie, proto musí fotograf také velmi dobře umět pracovat s nejrůznějšími grafickými programy. I přes to, že fotografům moderní technologie velmi ulehčují práci, stále je ale nutné, aby měli „dobré oko“. Aby prostě dokázali zachytit okamžik, náladu a detaily. Aby zvládli celkovou kompozici fotografie a dokázali z „obyčejné“ scény vytvořit umělecké dílo. To se ale bavíme především o uměleckých fotografech. Skutečnost je často mnohem přízemnější, fotografové běžně zhotovují fotky pro různé technické a vědecké účely, ani nespočítáme, kolik fotografií je vyrobeno na občanské a jiné průkazy.

Možná i vy se amatérsky věnujete fotografii, a nakonec, proč ne, je to úžasný koníček! V dnešní době moderních smatphonů si poměrně dost kvalitní fotografie může vytvářet úplně každý, o tom se nám před lety ani nesnilo. A není k tomu potřeba ani drahé fotografické vybavení. Pokud máte mezi přáteli fotografa, byť amatérského, a přemýšlíte nad dárkem, raději nekupujte nic od „fochu“. I tak ale můžete snadno pořídit dárek přímo pro fotografa, stačí se mrknout na náš e-shop! Co třeba stylové tričko s potiskem v designu pro fotografy? Úžasně originální dárek, kterému nechybí vtip a nápaditost! Vybírejte z našich motivů pro fotografy nebo si nechte natisknout svůj vlastní design!

Zobrazit