Tetička 

V dnešní době má slovo teta několik významů a můžeme je použít pro různé osoby. V první řadě je to příbuzná, která je sestrou našeho táty nebo naší mámy, případně pak manželka jejich bratra.
Počet produktů: 7
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek
Zobrazeno 1 – 7 z 7 položek

V širším rodinném kruhu se ale označení teta používá (zvlášť pro děti) i jako označení pro ženské osoby poněkud vzdálenější příbuznosti, a to pro zjednodušení. Vysvětlujte totiž malému dítěti, kdo je to sestřenice pratety z matčiny strany. A dokonce se označení teta používá třeba i pro ty nejlepší kamarádky mámy dítěte, některé ženy je tak obraz...

V širším rodinném kruhu se ale označení teta používá (zvlášť pro děti) i jako označení pro ženské osoby poněkud vzdálenější příbuznosti, a to pro zjednodušení. Vysvětlujte totiž malému dítěti, kdo je to sestřenice pratety z matčiny strany. A dokonce se označení teta používá třeba i pro ty nejlepší kamarádky mámy dítěte, některé ženy je tak obrazně „přijímají“ do rodiny.

Na venkově se i dnes používá označení „tetka“ jako familiární oslovení pro obvykle starší, i nepříbuznou ženu. Tohle označení může mít jak pozitivní, tak i posměšný nádech, proto pozor na tón, který použijete :) a ještě vsuvka z minulosti – dříve se rozlišovaly tety podle toho, od koho byly, zda od otce, či od matky, a tak ve staročeštině dokonce nalezneme odlišnosti pro výrazy teta, stryna a ujčina.

Dárky pro naše tetičky

Ať už máte tetiček nespočet, nebo nějakou svou jednu jedinou oblíbenou, jistě přijde doba, kdy budete uvažovat nad nějakým pěkným dárkem. Zvažujte věk obdarované, její zájmy a koníčky. Určitě nedoporučujeme adrenalinové zážitky pro starší ročníky, stejně tak nic usedlého pro ty mladší! A zároveň rozhodně nedoporučujeme, abyste prostřednictvím dárku dali vaší tetičce najevo nějakou zlomyslnost – tedy pokud máte kupříkladu takovou tetičku, jakou byla v legendárním Saturninovi teta Kateřina.

Pro ženu se bezesporu vždy hodí květina. Uměřená, krásná, čerstvá, a neodbývat, prosím! Ke květině by to ale chtělo jistě nějaký doplněk, a právě proto jsme tady my. Pokud se jedná třeba o svátek, a tetičce neplánujete dávat nějaký opulentní dárek, mohl by se vám hodit krásný stylový hrnek s potiskem. Hrnek na kávu se hodí opravdu každému, navíc v pěkném designu, který vaší tetě vždy připomene, kdo ji obdaroval, a kdo na ni myslí. A proč vlastně nezpříjemnit vaší tetě její chvilky s kávou ještě víc? Věnujte jí úžasně měkoučký a pohodlný polštářek s potiskem! Chvíle odpočinku tak nabydou dokonalosti! :)

A pokud stojíte opravdu o originalitu, a vaše teta patří třeba mezi mladší ročníky, vyberte jí u nás stylové tričko s potiskem, kterým jí dáte najevo, jak moc si jí vážíte! Uvidíte, že ukápne i slza dojetí!

Zobrazit
trickovy.cz Reviews with ekomi-pl.com